chivvied روسیه بیانیه آمریکا انتخابات

chivvied: روسیه بیانیه آمریکا انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل شاهدان مداخله ادعایی

گت بلاگز اخبار بین الملل آینده ی آقای پوتین!

پراچکت سیندیکیت نوشت: به قطعیت می توان حدس زد که مدیر جمهوری فعلی روسیه یعنی ولادیمیر پوتین در انتخابات پیش روی این کشور ، یعنی در تاریخ 18 مارس در یک دوره دیگر

آینده ی آقای پوتین!

آینده ی آقای پوتین!

عبارات مهم : روسیه

پراچکت سیندیکیت نوشت: به قطعیت می توان حدس زد که مدیر جمهوری فعلی روسیه یعنی ولادیمیر پوتین در انتخابات پیش روی این کشور ، یعنی در تاریخ 18 مارس در یک دوره دیگر شش ساله جهت ریاست جمهوری این کشور گزینش می شود . این در حالی است که محیط اقتصادی و سیاسی کشور همچنان رو به وخامت هست. آنچه که هنوز نامشخص است رویکرد و روند آمادگی پوتین جهت طی کردن دوره تازه تا سال 2024 است . یعنی زمانی که او از لحاظ قانون اساسی مجاز به بازبینی مجدد خواهد شد.

به گزارش گزینش ، این رسانه در ادامه آورده است: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روسیه در 18 مارس نتیجه ای آینده نگری شده است است:احتمالا ولادیمیر پوتین، مدیر جمهور فعلی، بعد از کسب 5 تا 6 رتبه بالاتر از نفر دوم پیروز خواهد شد. انتخابات در روسیه امروز عادلانه تر، آزادتر و یا رقابتی تر از وقت شوروی سابق نیست . شاید تنها تفاوت این باشد که در آن دوران تنها یک کاندید جهت گزینش وجود داشت در حالیکه در حال حاضر چندین نفر وجود دارند که به نوعی انتخابات را نمایشی قابل اعتماد تر می کنند .

در بخشی دیگر از این مقاله به قلم سرگئی الکساشنکو می خوانیم :هیچ شکی وجود ندارد که پوتین یکبار دیگر خود را در مقامش ابقا می کند . همانطور که او 4 بار این کار را انجام داده است . جهت مثال وی در نخستین دوره فعالیتش در سال 2003 ضمن دستگیری و تبعید رقیبش یعنی میخائیل خودوروفسکی وی را از سر راهش کنار زد .

آینده ی آقای پوتین!

همانطور که این روند را در سال 2004 نیز ادامه داد و بعدها جهت به قدرت رساندن مدودف نیز از هیچ کوششی فروگذار نکرد . بعد از آن در سال 2012 ، پوتین در اقدامی خصمانه به اوکراین حمله کرد و بعدها نیز خیل بزرگ مخالفانش را که در اعتراض به او تظاهرات کرده بودند از سر راه کنار زد و باز هم به قدرت رسید .

اما با همه این ها و با وجود توانایی های بسیار ولادیمیر پوتین ، بعید به نظر می رسد سیاست های پوتین با گذشت وقت تغییرات چندانی داشته باشد . طی این سال ها سیاستمدران لیبرالی مثل الکسی کودرین به پوتین پیشنهاد اصلاحات داده اند ، ولی پوتین یک سیاستمدار کهنه کار است و به بیرون کشیدن کارت های تازه چندان علاقه ای ندارد.

پراچکت سیندیکیت نوشت: به قطعیت می توان حدس زد که مدیر جمهوری فعلی روسیه یعنی ولادیمیر پوتین در انتخابات پیش روی این کشور ، یعنی در تاریخ 18 مارس در یک دوره دیگر

برای آینده نگری آن چه احتمال می رود پوتین طی سال های آتی از خود نشان دهد ، کافی است رویکردهای عمده وی طی 18 سال گذشته را مورد بررسی قرار داد.نخستین عنوان را می توان رویکرد سرکشانه روسیه در قبال غرب دانست که باعث شده است روسیه هر چند مدت یکبار کشورهای همسایه خود را مورد ترساندن قرار دهد .

مورد مهم دیگر ، قدرت گیری تدریجی بعضی گروه های کوچک سیاسی است که به مرور در برابر پارلمان و قوه قضائیه قد علم کرده اند .

روند سوم را می توان اشاعه استفاده از پلیس های مخفی در بطن جامعه و اعمال فشار زیاد بر بعضی گروه ها دانست . مورد چهارم عنوان جایگزین شدن سرویس امنیت فدرال به جای نیروهایی است که به KGB شهرت داشتند . بنابراین با گسترش قدرت گیری سرویس های امنیتی هر فرد فعال در حوزه سیاسی ، فعال محیط زیست و حتی یک شهروند معمولی که فعالیت توئیتری یا فیسبوکی دارد می تواند به سرعت دستگیر شود .

آینده ی آقای پوتین!

روند چهارم را می توان سلب تدریجی حقوق مدنی شهروندان و کم کردن آزادی های اجتماعی دانست و در نهایت روند پنجم مشمول بازرگانان می شود . درواقع شرایط اقتصاد سوریه بازرگانانی که در حوزه سرمایه گذاری داخلی فعال نباشند رفته رفته طرد می کند.

اگر ولادیمیر پوتین جهت 6 سال دیگر گزینش شود ،همه این جریان ها با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و روسیه در انزوای بین المللی و رکود اقتصادی قرار می گیرد . بنابراین شاید انجام بعضی اصلاحات را بتوان یک الزام جهت دولت آتی پوتین در نظر گرفت .

پراچکت سیندیکیت نوشت: به قطعیت می توان حدس زد که مدیر جمهوری فعلی روسیه یعنی ولادیمیر پوتین در انتخابات پیش روی این کشور ، یعنی در تاریخ 18 مارس در یک دوره دیگر

اما به نظر می رسد بین گفتار و واکنش‌ها پوتین پاره ای تناقضات وجود دارد که منجر به اشاعه حس بی اعتمادی می شود .اما می توان 4 سناریوی اساسی جهت ادامه فعالیت های پوتین در نظر گرفت .

در سناریوی اول :وی با برگزاری همه پرسی محدودیت گزینش دو بار پیاپی ریاست جمهوری که به وسیله قانون اساسی قرار داده شده است لغو خواهد کرد .یا می تواند با بلاروس یک اتحاد تشکیل داده و به عنوان مدیر جمهور منتخب روسیه و بلاروس خدمت کند . گرچه اتحاد این 2 از سال 97 میلادی به حالت تعلیق در آمده است .

آینده ی آقای پوتین!

در سناریوی دوم : پوتین مصداقی از دنگ شیائوپینگ خواهد شد . او اخیرا اظهار داشته که بعضی سیاست ها توانایی عوض کردن دارند در نتیجه اگر سیاست های دوره پوتین را وارد روند عوض کردن ارزیابی کنیم ، در نتیجه ، می توان انتظار داشت سیاست های کلی این کشور در دوران تازه وارد فاز جدیدی می شود .

در سناریوی سوم احتمال دارد پوتین خود را خسته اعلام کرده و یک فرد دیگر مثل مدودف را جایگزین خود کند و در نهایت در سیاست چهارم ممکن است یک محافظه کار مثل دیمیتری رازگوین قدرت بگیرد .

واژه های کلیدی: روسیه | سیاست | پوتین | انتخابات | ریاست جمهوری | ولادیمیر پوتین | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog