chivvied روسیه بیانیه آمریکا انتخابات

chivvied: روسیه بیانیه آمریکا انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل شاهدان مداخله ادعایی

گت بلاگز افغانستان ظهور داعش در افغانستان یک طرح ناکام بود

یک روحانی افغانستانی گفت: هور داعش در افغانستان از شروع یک طرح شکست خورده و ناکام بود که از سوی کشورهای استعمارگر غربی پایه گذاری شد.

ظهور داعش در افغانستان یک طرح ناکام بود

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان گروه تحریریه سایت جوان، مراسم بزگداشت شهدای مقر سپاه 209 شاهین روز گذشته در دانشگاه بافایده استان قم برگزار شد.
در این برنامه که به همت کانون علمی فرهنگی شرق نو برگزار گردید حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد برهانی از روحانیون فعال در بین مهاجرین افغانستانی طی سخنانی به بررسی ابعاد متفاوت این اتفاق ی تروریستی پرداخت.

عبارات مهم : افغانستان
برهانی با بیان اینکه پدیده ظهور داعش در افغانستان از شروع یک طرح شکست خورده و ناکام بود که از سوی کشورهای استعمارگر غربی پایه گذاری شد، خاطر نشان کرد: متاسفانه افغانستان در سالهای اخیر از نظر سرمایه های اجتماعی موجود در کشور خسارات جبران ناپذیری را مجبور شده است است که همین عنوان خود زمینه ساز پرسشها و پرسشها عدیده ای در بخش های متفاوت کشور شده است است.

وی در ادامه راهکار برون رفت از این مسئله را تقویت زیرساخت های فرهنگی کشور دانست و یادآور شد: کشور افغانستان از نظر ذخایر فرهنگی ظرفیت بسیار بالایی را دارا است که متاسفانه به علت نارامی های موجود در سالهای اخیر آن چنان که می بایست به آنها پرداخته نشده است.
این روحانی افغانستانی در ادامه صحبت هایش روحیه ملی گرایی را در بین سیاست مردان افغانستانی بسیار ضعیف دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالهای اخیر سیاست مداران افغانستانی همواره سرمایه های انسانی و بودجه های دولتی را به سمت و سوی یک قوم خاص هدایت کرده که این مسئله خود نیز باعث ایجاد اختلافات کلان در بین اقوام متفاوت این کشور شده است است.
حجة الاسلام برهانی در آخر نیز اشاره ایی به گفتمان های عدالت خواهی در سالهای اخیر داشت و در ادامه تصریح کرد: نباید گفتمان های عدالخواهانه را محدود به یک قوم خاص دانست و می بایست شرایط را به گونه پیش برد تا شاهد حضور سایر اقوام افغانستان در این گفتمان ها باشیم.
گفتنی است از دیگر بخش های این نشست نیز می توان به شعرخوانی شاعران افغانستانی و ختم کلام الله مجید اشاره کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: افغانستان | افغانستان | قول اردوی 209 شاهین | حادثه تروریستی | مزارش شریف | افغانستان | طالبان افغانستان | دانشگاه م

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog