chivvied روسیه بیانیه آمریکا انتخابات

chivvied: روسیه بیانیه آمریکا انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بین الملل شاهدان مداخله ادعایی

گت بلاگز اقتصادی رازهای پشت پرده وام 100 میلیون تومانی مسکن ، بازی دولتمردان با معادلات ریاضی!

چند هنگامی که است که زیاد کردن قیمت تسیهلات مسکن به ۲۰۰ میلیون تومان نقل و نبات بسیاری از متقاضیان مسکن به خاص زوج‌های جوان شده است هست، ولی به واقعیت چیز د

رازهای پشت پرده وام 100 میلیون تومانی مسکن ، بازی دولتمردان با معادلات ریاضی!

به گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، این روز ها اوضاع احوال بازار مسکن ناخوش است و این ناخوشی همزمان با ایام انتخابات به اوج خود رسیده هست، به طوریکه بسیاری از مشاوران املاک از این حال بازار مسکن جانشان به لب رسیده و از این اوضاع رکود گله مند هستند.
البته در این بین بسیاری از دلالان نیز از وقت استفاده کرده و به فکر پر کردن جیب خود هستند.
براساس این گزارش دولت یازدهم درآخرین روزهای کاری خود به فکر زوج های جوان افتاده و با زیاد کردن میزان تسهیلات مسکن زمینه منزل دار شدن زوج های جوان را تسهیل کرده هست، ولی از سوی دیگر با زیاد کردن این میزان وام سوداگران همانند گذشته از وقت استفاده کرده و تلاش در گران تر شدن منزل ها کرده اند.
گفتنی است طی هفته ای که گذشت شورای پول و اعتبار به منظور رونق بازار مسکن و گشایش مالی متقاضیان خرید، مصوبه ای ارائه داد که بر اساس آن سه راهکار برابر زوج های متقاضی خرید مسکن، مشمول بر «وام بدون سپرده با سقف بالاتر از تسهیلات قبلی»، «وام اوراق با سقف اضافه، ولی هزینه کمتر» و همچنین «وام اولویت دار جهت تعاونی ها» قرار گرفته هست.
بر این اساس زوجین متقاضی مسکن، فارغ از شرط منزل اولی، می توانند از مسیرهای تازه طراحی شده است در بانک های تجاری، بانک مسکن و همچنین بانک پشتیبانی کننده تعاونی های مسکن جهت دریافت تسهیلات خرید با مبالغ زیاد از سال گذشته، استفاده کنند.
گفتنی است تسهیلاتی که در این مصوبه در نظر گرفته شده است با توجه به نیاز هر یک از مشتریان به آنها تعلق می گیرد و بعضی صرفاً به زوجین، بعضی به افراد و بخشی نیز به سپرده گذاران تعلق می گیرد و متقاضیان متناسب با شرایط اقتصادی خود و لحاظ مزایا و نقاط ضعف و قوت هر یک از راهکارهای ارائه شده، می توانند یک مسیر را جهت دریافت تسهیلات گزینش کنند.
۸۰ میلیون تومان مجموع تسهیلات مسکن افراد در پایتخت کشور عزیزمان ایران
بر اساس این گزارش شورای پول و اعتبار با زیاد کردن سقف تسهیلات جعاله مسکن بدون سپرده از ۱۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان موافقت کرده که بر این اساس افراد می توانند در کنار بهره مندی از سایر تسهیلات، تسهیلات جعاله را نیز دریافت کنند. پیش از این سقف در نظر گرفته شده است جهت تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۶۰ میلیون تومان بود که با امکان فعلی متقاضیان می توانند علاوه بر سقف ۶۰ میلیون تومان نسبت به دریافت ۲۰ میلیون تومان جعاله نیز اقدام کنند و مجموعاً تا سقف ۸۰ میلیون تومان از این تسهیلات بهره مند می شوند.
راه منزل دار شدن زوج های جوان تسیهل شد
براساس این گزارش حامد مظاهریان در گفتگو با خبرنگار مسکن با بیان اینکه زیاد کردن میزان تسهیلات به زوج های جوان توانسته راه رسیدن به منزل دارشدن زوج های جوان را تسهیل کند، افزود: قیمت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به زوج های جوان ثابت و همان ۹. ۵ درصد باقی مانده هست.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: متقاضیان می توانند با سپرده گذاری یک ساله تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی دریافت کنند.
براساس این گزارش اوضاع رکود در بازار مسکن بسیار وخیم تر از تصور مسئولان است که بتوانند با زیاد کردن قیمت تسهیلات این بازار را تکان دهند.
تسهیلات خرید مسکن زیاد کردن نیافته است
در همین راستا حسن محتشم رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار مسکنبا اشاره به اینکه مجموع تسهیلات مسکن زوج های جوان همان ۱۶۰ میلیون تومان هست، گفت: وام منزل اولی ها همان ۸۰ میلیون تومان است و متقاضیان می توانند مابقی تسهیلات را از طریق اوراق خریداری کنند.
محتشم یاد آور شد: دولت برنامه زیاد کردن تسهیلات را به شورای پول اعتبار داده، ولی شورا به شیوه دیگر با این میزان تسیهلات موافقت کرده هست.
وی افزود: این میزان تسهیلات تأثیر بسیار اندکی به خاص در منزل اولی ها دارند و شاید کمک ناچیزی در این بین به متقاضیان کند.
رییس انجمن انبوه سازان گفت: رونق گرفتن بازار مسکن با زیاد کردن تسهیلات امکان پذیر نیست و باید راه چاره دیگری در پی گرفت.
براساس این گزارش گریبان گیر شدن رکود در بازار مسکن باعث شده است بسیاری از موارد مرتبط با این بازار نیز در رکود برود به جز بازار اجاره اوضاع این بازار به گونه ای است که هرچه قدر بازار مسکن در رکود فرو می رود بازار اجاره پر رونق تر وگران تر می شود و در این بین مستأجران هر روز بیش تر از روز گذشته دلواپس تر می شوند.
افزایش تسهیلات رونق را به منزل های کوچک می آورد

عبارات مهم : بازار

ابوالفضل موسوی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار مسکن نیز همانند سایر مسئولان اعتقاد بود که این میزان تسهیلات تأثیر بسیار ناچیزی به خاص در واحدهای کوچک دارد.
وی در ادامه افزود: تسهیلات ۵۰ یا ۸۰ میلیون تومانی در واحدهای کوچک و ارزان قیمت تأثیر دارد و زمینه ساز اوج رفتن قیمت ها نیز نمی شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس اعتقاد هست، تسیهلات خرید مسکن در واحدهای میانگین و بزرگ نیازمند کارها دیگری هست.
براساس این گزارش بازار مسکن نیازمند شوک های دیگری است که بعید به نظر می رسد مسئولان بتوانند جهت آن اقدامی کنند.
اقداماتی از جمله زیاد کردن قیمت تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت مسکن، کوتاه کردن دست واسطه گران و از همه بااهمیت ترین به رونق در آوردن اقتصاد کشور که این کارها به عمر دولت یازدهم نمی رسد.
حال باید منتظر باشیم و ببینیم که دولت بعدی چه گامی جهت این بازار ناخوش بر می دارد.
اتمام خبر/

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | دریافت | تسهیلات | تسهیلات مسکن | مسکن | خانه دار شدن | تسیهلات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog